Back to the top

O mne

Adam Ďurica zahájil svoje klubové turné „Bez servítky tour“ v roku 2008 a spolu s ďalšími mladými umelcami toho roku vydal výberovku Mladá Vlna. Na nej prispel skladbami „Bez servítky“, „Len si daj“ a „Bolo tu fajn“ a rok 2008 tak zakončil získaním Zlatého slávika v kategórii Objav roka.       
                                                                                                               
O rok neskôr, získal zahraničné ocenenie na medzinárodnom festivale Carpathia (v poľskom Rzeszowé), kde si prevzal cenu Grand Prix za najlepšiu pieseň, live vystúpenie, spevácky výkon aj ohlas publika.
                                                                                                               
V hudobnej relácii Legendy popu svojou interpretáciou piesne „Mám ťa rád“ od Karla Duchoňa, zožal obrovský úspech. Video sa v roku 2012 stalo najsledovanejším živým vystúpením na internete.
                                                                               
Obrovský úspech zaznamenal v roku 2014, kedy si Slovensko zamilovalo jeho pieseň „Neľutujem“, ktorá sa okamžite stala najhranejšou skladbou v slovenských rádiách. Po nej nasledovala rovnako úspešná skladba „Mandolína“ z rovnomenného albumu, ktorý neskôr získal Zlatý album aj Platinový album za predaj na Slovensku.
                                                                           
V roku 2016 vydal svoj dlho očakávaný album Spolu, z ktorého pochádza hneď niekoľko hitov ako „Dovtedy“, „Navzájom“ či obľúbená pieseň „Spolu“. O dva roky neskôr Adam predstavil nový hudobný album s tematickým názvom 30, ktorý vydal pri príležitosti prekročenia magickej tridsiatky. Pochádzajú z neho úspešné single „Jazero“, „Holubička“ a „Zatancuj si so mnou“. 
                                                                           
Po veľkom úspechu Adamovho turné v Česku a na Slovensku si spevák pre svojich fanúšikov pripravil poďakovnie v štýle nového albumu s názvom Akustické koncerty (2019). Medzi výberovkou 15 najhranejších skladieb sa objavujú aj známi hudobní hostia ako Karmen Pál-Baláž alebo Peter Bič a Viktória z úspešnej slovenskej kapely Peter Bič Project. 
                                                                           
Koncom roka 2020 Adam Ďurica svetu predstavil novú skladbu s názvom „Pravdupovediac“. O rok neskôr tak odštartoval novú etapu svojej tvorby, kedy spolu s Emmou Drobnou vydali úspešný duet „Naše Hriechy“. Pieseň sa tak okamžite stala hymnou slovenských a českých rádií, pričom onedlho spevák predstavil svoj ďalší hit v podobe singla „Fúkame“. Všetky spomínané singly sa tak objavujú na Adamovom doposiaľ poslednom štúdiovom albume NAŠE HRIECHY, ktorý vyšiel v roku 2021. 
                                                                           
Adam Ďurica patrí medzi najúspešnejších slovenských spevákov, čo dokazuje aj zisk prestížneho ocenenia OTO v kategórii Spevák roka (2015, 2016 a 2017), takisto zisk ceny SOZA za najhranejšiu skladbu roka 2015 za skladbu „Neľutujem“ a cenu SOZA pre najúspešnejšieho mladého autora.
                                                                           

 

©2023 Adam Ďurica